Указ Президента Республики Беларусь от 8 сентября 2008 г. № 502 Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь


УКАЗ ПРЭЗIДЭНТА РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ

8 верасня 2008 г. № 502

Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь

За дасягненне высокiх спартыўных вынiкаў на ХХIХ летнiх Алiмпiйскiх гульнях 2008 года ў г. Пекiне (КНР), вялiкi асабiсты ўклад у развiццё фiзiчнай культуры i спорту:

1. Узнагародзiць:



ордэнам Айчыны III ступенi

Абалмасава
Аляксея Аляксандравiча

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

Арамнава
Андрэя Мiкалаевiча

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па цяжкай атлетыцы

Бадуева
Анатолiя Iванавiча

галоўнага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па лёгкай атлетыцы

Ганчарова
Аляксандра Васiльевiча

галоўнага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па цяжкай атлетыцы

Махнева
Вадзiма Генадзьевiча

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

Пятрушэнку
Рамана Iванавiча

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

Шантаровiча
Уладзiмiра Уладзiмiравiча

галоўнага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

ордэнам Пашаны

Астапчук
Надзею Мiкалаеўну

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па лёгкай атлетыцы

Ляпарскую
Iрыну Юр’еўну

галоўнага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па гiмнастыцы мастацкай

Мiхневiча
Андрэя Анатольевiча

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па лёгкай атлетыцы

Ненашаву
Таццяну Яўген’еўну

старшага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па гiмнастыцы мастацкай

Рыбакова
Андрэя Анатольевiча

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па цяжкай атлетыцы

Саладара
Мiхаiла Мiкалаевiча

старшага трэнера па цяжкай атлетыцы ўстановы «Мiнская абласная комплексная школа вышэйшага спартыўнага майстэрства»

Сiнельшчыкава
Уладзiмiра Васiльевiча

старшага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню акадэмiчнаму

Сiўцова
Уладзiмiра Iванавiча

старшага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па лёгкай атлетыцы

Шаршукова
Вiктара Яўгеньевiча

старшага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па цяжкай атлетыцы

Яфiмава
Аляксандра Мiкалаевiча

старшага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па лёгкай атлетыцы

медалём «За працоўныя заслугi»

Бiчык
Юлiю Валянцiнаўну

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню акадэмiчнаму

Гардзеенку
Iвана Пятровiча

трэнера-выкладчыка па лёгкай атлетыцы ўстановы «Гомельскi абласны цэнтр алiмпiйскага рэзерву па лёгкай атлетыцы»

Гелах
Наталлю Мiкалаеўну

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню акадэмiчнаму

Карстэн
Кацярыну Анатольеўну

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню акадэмiчнаму

Нiкiпорчык
Людмiлу Канстанцiнаўну

старшага трэнера-выкладчыка па лёгкай атлетыцы ўстановы «Рэспублiканская школа вышэйшага спартыўнага майстэрства па лёгкай атлетыцы»

Цiхана
Iвана Рыгоравiча

спартсмена-iнструктара нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па лёгкай атлетыцы

Шылая
Вiктара Анатольевiча

трэнера-выкладчыка па цяжкай атлетыцы ўстановы «Мiнская абласная комплексная школа вышэйшага спартыўнага майстэрства»



2. Прысвоiць ганаровыя званнi Рэспублiкi Беларусь:



«Заслужаны майстар спорту Рэспублiкi Беларусь»

Бабушкiнай
Алесi Сяргееўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па гiмнастыцы мастацкай

Багдановiчу
Аляксандру Вiктаравiчу

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

Багдановiчу
Андрэю Вiктаравiчу

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

Гайдараву
Мураду Зайрудзiнавiчу

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па барацьбе вольнай

Дзевятоўскаму
Вадзiму Анатольевiчу

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па лёгкай атлетыцы

Жукавай
Iнне Iванаўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па гiмнастыцы мастацкай

Iваньковай
Анастасii Уладзiмiраўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па гiмнастыцы мастацкай

Краўчанку
Андрэю Сяргеевiчу

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па лёгкай атлетыцы

Лiтвiнчуку
Артуру Сяргеевiчу

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

Лунiнай
Зiнаiдзе Iгараўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па гiмнастыцы мастацкай

Марцiновiч
Глафiры Сяргееўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па гiмнастыцы мастацкай

Мiхневiч
Наталлi Валер’еўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па лёгкай атлетыцы

Мяньковай
Аксане Уладзiмiраўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па лёгкай атлетыцы

Новiкавай
Настассi Аляксандраўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па цяжкай атлетыцы

Санковiч
Ксенii Андрэеўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па гiмнастыцы мастацкай

Сямёнаву
Мiхаiлу Уладзiмiравiчу

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па барацьбе грэка-рымскай

Тумiловiч
Алiне Артураўне

спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па гiмнастыцы мастацкай

«Заслужаны трэнер Рэспублiкi Беларусь»

Банько
Мiкалаю Мiкалаевiчу

старшаму трэнеру нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па веславанню на байдарках i каноэ

Варанцову
Валерыю Аляксеевiчу

трэнеру-выкладчыку па лёгкай атлетыцы дзяржаўнай спецыялiзаванай вучэбна-спартыўнай установы «Магiлёўскi абласны цэнтр алiмпiйскага рэзерву па лёгкай атлетыцы i iгравых вiдах спорту»

Гошку
Дзмiтрыю Мiронавiчу

трэнеру-выкладчыку ўстановы «Рэспублiканскi цэнтр алiмпiйскай падрыхтоўкi па вяслярных вiдах спорту»

Гур’еву
Сяргею Мiхайлавiчу

галоўнаму трэнеру нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па барацьбе вольнай

Клевакiну
Дзмiтрыю Львовiчу

настаўнiку па спорту фiлiяла ўстановы адукацыi «Гомельскае дзяржаўнае вучылiшча алiмпiйскага рэзерву», г. Мазыр

Махневай
Ларысе Сяргееўне

трэнеру-выкладчыку па веславанню на байдарках i каноэ ўстановы «Рэспублiканскi цэнтр алiмпiйскай падрыхтоўкi па вяслярных вiдах спорту»

Прусаву
Мiкалаю Мiкалаевiчу

старшаму выкладчыку кафедры фiзiчнага выхавання Беларускага дзяржаўнага унiверсiтэта



Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь

А.Лукашэнка



 
 

Copyright (c) 2009-2016 SystemaBY.com. Все права защищены